Asri Zamanlar

Modern Times

1936

Ortalama Puanı: 9.8

Öykü

Modern zamanlar içinde makina dönemi. Şarlo bir fabrikada işçi. Makinelere karşı verdiği mücadele. Sonrasında yeni bir icadın; otomatik besleme makinasının deneme aşamasında patronu tarafından denek olarak seçilmesi. Deney sırasında çıkan aksilikler sonucu patronun Şarlo'yu deli zannederek, akıl hastanesine göndermesi. Hastaneden azad olduğunda, yanlışlıkla komünist sanılarak hapse atılması. Hapisten çıkışı ve daha bir yığın gariplik.

İzleyenler ne demiş?

  • ...

    bi chaplin sever olarak diyebilirim ki onun en iyi filmi şöyle ki; gold rush'tan bile daha komik,great dictator'dan bile daha sarsıcı,o kadar yani.kısa skeçler şeklinde ilerleyen filmin müzikleri de bi harika hatta ünlü "smile" bile bu filmde.chaplin dehasını konuşturuyo daa n'olsun
    Puan: 9
  • insanın yitişi

    "özgürlük bizimdir" filminin sanayileşmeye getirdiği mizahi bakış açısına nazaran, sanayi devriminin ağırlığını sert bir dille eleştiren, ürperten, düşünmeye ve acı duymaya yönelten charlie chaplin'in en etkili filmi. bu film nedense komedi sahnelerinde bile insanın içini acıtacak bir yapıya sahiptir. chaplin'in bir kızla beraber bitirdiği tek film yanılmıyorsam. son sahnede kameradan yalnız başına uzaklaşmak yerine paulette godard'la gider. paulette godard da ne güzel kadındır ki siyah-beyaz olan bu filmde bile nerdeyse gözlerinin maviliği görünür.
    Puan: 10