Yıldızların Sesi

Little Voice

1998

Ortalama Puanı: 4.0

Öykü

Laura Hoff, biz ona Little Voice diye hitap edeceğiz, son derece içine kapanık, dünyadan elini eteğini çekmiş bir genç kızdır. Ölmüş babasının eski plaklarını dinlemek ve de onlara eşlik etmekten başka bir işi yoktur. Yine böyle bir şakıma anında annesinin gayet iğrenç arkadaşlarından biri olan Ray Say bu büyüleyici sesi duyar. Bu işlerin kurdu bir menajer olan Ray Say hemen kartvizitini çıkartır, "Ben Ray Say, nefis söylüyorsunuz" der. Kızımız içine kapanık ama Ray Say ağzından girerek ve de burnundan çıkarak köhne bir gece klübünde sahne alması için onu ikna etmeyi başarır. Büyük gecenin hazırlık aşamalarında "hazır dış dünyaya az buçuk açılmışım, bir de oğlanla tanışayım" diyen Little Voice telefoncu, kendisi kadar utangaç bir genç adamla tanışır. Aralarında seviyeli, yumuşak bir arkadaşlık başlar.

Notlar:

 • Saymaktan yorulacağım kadar fazla festivalde ve yarışmada aday gösterilmiş. Bazılarını almış, bazılarını alamamış. Sorumsuz yayıncılığın gücü işte bu.
 • Jim Cartwright'in oyunundan sinemaya uyarlanmış.

İzleyenler ne demiş?

 • ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÐ

  ne kadar iirenç ir film.. ben bugünü yok saymaya karar verdim arkadaşımla.. umarım gitmezsiniz. gitseniz bile birkaç saat önce yemek yiyin çünkü çıktıktan sonra kusarsınız ve bir şey yememişseniz de hiç iştahınız kalmaz.. Kızın o aptal bakışları da cabası.. Eğer bir aptallık yapıp giderseniz o bakışlara HAYRAN(!!!!!!!!!) olursunuz.
  Puan: 1
 • Üzgünüm...

  Yani bir müzisyen olarak,koşa koşa aaaa şarkıcı filmi gelmiş hemen gideyim diyenler,hemen otursunlar.Hayal kırıklığına uğradım desem yalan olmaz.Ama annemiz filmde iyi rol çıkarmış o amaçla gidilebiliniiirr...
  Puan: 4
 • Bu Ne Biçim Film Abi yaa?

  giden aptaldır ,zevksizdir,vatan hainidir..eee..şey..ben videoda seyrettim.sizi bilmem..
  Puan: 2
 • alla alla, anlayamadım ki???

  inanın aşağıda (ya da) yukarıda yazanlar kadar kötü değil. hem de hiççç değil :). şöyleki, türü biraz farklı gelebilir izleyenlere. şahsen, BENNN :), bir milleti kurtaran filmler yerine, tek bir insanı konu alan filmleri tercih ettiğim için aşırı bir sevgi besledim filme... ama, yönetmenin, tarzını, planlarını... vs yi eleştiecek olursam (otorite değilimdir :), sanki bir aceminin elinden çıkmış gibi duruyo. kanımca oyuncuların ortaya koydukları performans hem yönetmeni ve çekim kadrosunu kurtarıyo, hem de filmi zevkle izlenecek bir film yapıyor.
  Puan: 8
 • Nesi çirkin ???

  Ben izledim.(TV de)Pek beğendim.Çok komik ve hüzünlü.İşte böyle bir şey.18.05.2001
  Puan: 5