Öldüren Cazibe

Fatal Attraction

1987

Ortalama Puanı: 5.8

Öykü

Avukat Dan iyi bir aile babasıdır. Mutlu evliliği, başarılı mesleği ve eksik olmayan cazibesi ile nefis bir hayat sürmektedir. Taki yeni iş arkadaşı Alex ortaya çıkana kadar. Alex, tanrının lütuflarından payına düşeni almış seksi bir kadındır. Dan'ın karısının şehir dışına çıkmasıyla tüm şartlar sağlanır; nefis bir haftasonuna yelken açılır. Hafta sonu güzel geçer geçmesine fakat Alex Dan'ı bırakmak istemez. Gayet yerinde bir istektir; Alex mücadele eder. Bakar ki Dan hiç oralı değil, sapıtarak psikopata dönüşür. Makarna tenceresinde tavşan filan haşlar.

Notlar:

  • John Dearden'ın yazdığı ve yönettiği kısa filmin uzamış hali.
  • Filmin orjinal sonu değiştirilmiş. Gerçekte Alex intihar ediyor ve Dan onun ölümünden sorumlu tutularak tutuklanıyor. Fakat seyirciler bu sonu beğenmemiş; Dan'ın adalet karşısına çıkmadığını düşünmüşler. Müşteri her zaman haklıdır mantığıyla filmin sonu tekrar çekilmiş. Allah, allah.
  • 1988 yılında altı dalda Oscar'a aday gösterilmiş, bir tane bile alamamış. Aynı yıl dört dalda Altın Küre'ye de aday olmuş ama yine bir şey kazanamamış.

İzleyenler ne demiş?

  • Michael Douglas sevenler okumasın!

    Alaam bu ne büyük onur ne büyük gurur! Allahıma bin şükür! Bir ilki gerçekleştiriyorum! Fena film diildi aslında. Yani Glenn Close süperdi. Ama erotik sahneler makaslanmıştı tv de.(Kahrolsun rtük!)Michael Douglas da her zamanki gibi iiirençti. Ne biliyim işte sinemada nadir kadın sapık konulu bi filmdi. Ancak az kalsın Glenn Close'a rağmen Michael Douglas yüzünden izlemiyodum. Nefret ediyorum. soytarı herif.
    Puan: 5