Bulutların Ötesinde

Par-delà les nuages

1995

Ortalama Puanı: 7.5

Öykü

Bir sinemacı alır başını gider gezmeye; İtalya'ya ve Fransa'ya. Oralarda dört aşk hikayesine tanık olur, bir araya getirerek önümüze koyar. Hikayelerin ortak noktası sorunların merkezinde bir kadının olmasıdır.

Notlar:

 • 1995 Venice Film Festivali'nde Michelangelo Antonioni ve Wim Wenders'e Fipresci Ödülü kazandırmış.

İzleyenler ne demiş?

 • bu film de bulut mulut yokkiiiiiiiiii.

  ben bu filmi beğenmedim. neden beğenmediğimi size birazdan açıklayacağım. merak ettiiğinizi daha şimdiden hissedebiliyorum. çünkü bu film çok garip bir film idi .bende film arasında filmi bırakmayı düşündüm. zaten filmi ben ile birlikte beş ,altı kişi seyrediyordu. gerçektende çoğu vatandaşımız güzel filmleri biliyor. bizde onların açtığı yolda ilerliyoruz. vizyona bazen böyle kalitesiz (kazma)filmler girebiliyor. bu yönetmenlerden çoğu çok iyi bu yönetmenleri tebrik etmek lazım. ama bazı filmler o kadar kötü o kadar kötüki içinizden kusmak geliyor. bu film de kusulması gereken bir film di. ben de zaten bu filmihiç beğenmedim. diğer yorumlar size kalsın kalmasına ama son bir şey diyeceğim. bu filmi yapanlar ve filmin oyuncularına bir ad taktım. kazmallllaaaarrrrrrr.
  Puan: 1
 • Kimsenin okumayacagı bu sayfaya bu yorumu yazıorum chünkü..

  bu film için izleyenler ne demish kısmında, sadece üstteki yorumun olmasına dayanamam.. Insaf!! Tamam filmi begenmeyebilirsin, zaten herkes farklı beklentilerle izler ve farklı bisiiler bulur (özellikle böyle bi filmde.) ama elestiri yapmadan once, hele de yonetmen hakkında atıp tutmadan önce biraz arastırmak fena olmaz.. Filmle ilgili okuduum ilk yorumda büyük usta filan diodu yönetmen icin, soora izledim, ve gercekten begendim, merak edip imdb.com'dan bakınca utandım, sinemayla ilgili gecinip nasıl daha önce bu yönetmeni duymamıs olabilirim die chünkü adam 1912 dogumlu(ymush!!) ve yazdıgı veya yönettigi film sayısı 60 küsür, aldıı ödül sayısı bundan da fazla... Neese gerisine siz bakın.. Filme gelince; zaten konu hoshuma gitti direk, kadro da inanılmaz derecede iyi olunca.. Tabi mükemmel dialoglar ve de yönetmenin göz ardı edilemeyecek kemerli mekan takıntısı da var. Görüntüler harika. bi tek kusur hikayelerin birbirine baglanısı gibi geldi bana, baglantıları pek begenmedim, bilmiorum belki de ben farklı bisiiler beklerdim. Off chok uzadı, sonuc: vakit gecirmek icin harcanacak film diil (amacınız vakit gecirmekse romantik-komedileri filan izleyin zaten) ama eger sinemayla ilgiliyseniz IZLEYIN!!
  Puan: 8
 • yiğidi öldürün ama...

  yav kardeşim, tamam biraz garip bi filmdi, insanın kafasını karıştırıyodu falan ama, başına oturtup izletiyodu. bir daha oynasa oturup bir daha izlerim. sophie marceau, john malkovich falan hepsi süper bir oyunculuk sergilemiş. üstelik avrupa sinemasının tüm doğallığını da içinde barındıran bir film...
  Puan: 10