Uzman

The Specialist

1994

Ortalama Puanı: 6.2

Öykü

Taş gibi bir hatun var. Bu kadın, küçük masum bir kız iken ailesi feci şekilde yeraltı dünyasının babası Tomas tarafından öldürülmüş. Yıllarca intikam ateşiyle büyüyüp serpilen May, Tomas'ın hayatını karartmak için önce Tomas'ın oğluyla ilişkiye girer daha sonra CIA'in eski bomba uzmanı, yakışıklı ve akıllı Ray ile bağlantıya geçer. Ray önceleri bu işe bulaşmak istemez. Lakin kadın feci bir parçadır. İlaveten eski ortağı Ned olaya karışınca kendini alamaz ve bombalar bir bir patlamaya başlar. Kadın güzel, adam yakışıklı; aşk yok mu aşk? Var. Hem de tertemiz. Birlikte duşa filan giriyorlar.

Notlar:

  • John Shirley'nin romanından uyarlama.
  • 1995 yılının Ahududu Ödülleri'nde, Sharon Stone ve Sylvester Stallone en kötü çift Ahududu'sunu alıp afiyetle yemişler. Sharon Stone bununla da yetinmeyerek en kötü kadın oyuncu ödülünü de almış. Film en kötü film, en kötü erkek oyuncu ve en kötü yardımcı erkek oyunu ödüllerine de aday olmuş fakat Ahududu'ları kapamamış.

İzleyenler ne demiş?

  • Slviş

    Bu film için Slviş "Sharon Stone ile sevişmek trenle çarpışmak gibiydi" demiş. Ulan slviş, sen adam olsan zaten!.. Neyse bozmıcam moralimi. Film izlenilesi, hoş.
    Puan: 7