Sihirli Öpücük

Prelude to a Kiss

1992

Ortalama Puanı: 7.7

Öykü

Peter ile Rita birbirlerine ilk görüşte aşık olduktan kısa bir süre sonra kendilerini düğün gününde bulurlar. Düğünde kız tarafına mı, yoksa erkek tarafına mı ait olduğu bir türlü kestirilemeyen yaşlı bir amca gelini öpmek istediğini belirtir. Rita terbiyeli bir genç kızdır; amcayı kırmaz, yanağını uzatır. Amca Rita'nın dudaklarına yapışır, uzun ve garip bir öpücük verir ona. Artık Rita'nın ruhu amcanın tükenmiş bedeninde, amcanın Ruhu ise Rita'nın körpecik vücudundadır. Ortalık karışır haliyle.

Notlar:

 • Craig Lucas, pek popüler oyununu üşenmeden sinemaya uyarlamış.

İzleyenler ne demiş?

 • pek hosh..

  bir filmdi diycektim..zaten meg ryan diyorum baska birsey demiyorum, bir insan ancak bu kadar guzel olabilir daha guzel olamaz! Hikaye hos filmde, ben cok ilginc bulmushtum seyrettigimde.. Acting fena degil, yasli amca cok basarili.
  Puan: 9
 • eh işte...

  filmi sırf meg ryan var diye izlemiştim.. aslinda bu filmi meg ryan var diye birkaç kez izledim.. ilk izlediğimde biraz sıkılmıştım acıkcasi.. fakat 3. ve 4. de, alıştığımdan kaynaklanıyo heralde, filmi biraz sevmeye basladım.. sonuc olarak yapacak cok daha onemli bi isiniz yoksa oturun izleyin..
  Puan: 6