Cesaret Kanatları

Wing Commander

1999

Ortalama Puanı: 3.7

Öykü

Yıl 2654. Öyküden anladığımız kadarıyla bir koridor, bir konfederasyon, bir de yaratıklardan oluşan kana susamış ırk mevcut. Daha aydınlatıcı olması açısından, federasyonlu kelimeden de kuvvet alarak, olayları futbol dilini kullanarak anlatmakta fevkalade yarar görüyoruz. Bir futbol federasyonu, bir de yukarıda bahsi geçen vahşi yaratıklardan oluşmuş takım var. Telsim Birinci Ligi'nde cereyan eden bu kıyasıya mücadelede önce Federasyon'un seri ataklarını görüyoruz. Tam gole doğru ilerlerken, yaratıklar nefis bir kademe anlayışıyla yarı sahalarına çekiliyorlar, tehlikeyi savuşturuyorlar. Federasyonda meydana gelen moral çöküntüsü, takıma form düşüklüğü olarak yansıdığında yaratıklar kontra atağa geçiyor. Eğer bu atak gol ile sonuçlanırsa, dünyamız elden gitti demektir. Dünyalılar hemen yedekte beklettikleri gizli güçleri sahaya sürüyor. Öyle böyle bir ekip değil ama, bütün "en"ler burada. Başı, yakışıklı olduğu düşünülen, fakat Emrah'tan daha yakışıklı olmayan, en cesur pilot çekiyor. En deli, en kurallara uymayan, her filmde lüzumsuz eleman olarak karşımıza çıkan cesur yürek arkadan takip ediyor. Takım kaptanı ise en güzel ve en akıllı bir bayan. İşte kurtarıcılarımız koridarda duvar paslarıyla, olmadı dar alanda kısa paslaşmalarla yaratıkların yarı sahasına akın ediyor. Hadi bakalım hep birlikte... Vur vur inlesin, yaratıklar dinlesin.

İzleyenler ne demiş?

 • iğrenç

  çok baba bir oyundan çok iğrenç bir film
  Puan: 1
 • ...

  Wing commander diyince herkesin aklına gelen ilk kişi olan Mark Hamill yerine Blair rolünde Fredi prizi mi neyse oynatılmasını kınıyorum zaten filminde içine etmişler başka sööliycek söz yok
  Puan: 2
 • oyunu daha guzeldi

  film de iş yok heyecan yok gercekten oyunu oynarken kendini daha cok kasıyosunuz zaten 1. dunya savasında kalma ucakları modifiye edip kullanmışlar 26.yüzyılda viski şişesi hala aynı ,tükenmez kalem kullanıyolar daha ne diyim bide kara muratın kolunda saat vardı diyoruz ,arkadan ucak geç gördün mü diyoruz adamlar ne yapmış helal olsun sana Cüneyt abi
  Puan: 3
 • Eh işte..

  valla zaten filme vakit gecirmek ve adamı gormek için gittim. valla ne diyim zaten pek anlamadım konuyu, azıcık olsa da anlamıs olsam bile o kadarı bile sacmaydı. verdiğim puanı sadece adam ve kadın için veriyorum helel olsun
  Puan: 5
 • iiirenç

  filme 3 vermemin nedeni heriflerin harcadıkları milyon dolarlara acımam.herifler efekt falan yapmış , yok atlama sahnesinde 30 kamera kullanmış... açıkçası pek bi halta yaramamış. Filmin ilk sahnesinde biraz ucundan görünen aksiyon, efektler sonraki sahnelerde hiç yok.Filmin sonuna kadar 'Hah! şimdi efekt neyin olcak! diye öküz öküz bekliyosunuz ama bi halt olmuyo.Zaten arkadaşımın zoruyla gittim.Kıl oldum...
  Puan: 3
 • Tavuk Kanatları

  abuk..
  Puan: 3
 • Hiiiaaarrrhhhh!!!!!

  Kaybettiğim beyin hücrelerine mi yansam, verdiğim paraya mı. Suç bende aslında, bile bile gittim. Oh olsun....
  Puan: 3
 • Böyle Zamanda Böyle Film

  Gösterime ölü sezonda girip kurban edildi zavallı film.Freddie'nin önlenemez yükselişini simgeliyor.Konu filan kötü.Kahramanlık öyküleri anlatıyor.Ama filmi izleme sebebimin iyi oynadığını düşünüyorum.Gerisi size kalmış.
  Puan: 6
 • Otur Evinde Oyununu Oyna..

  Ben bir hata yapıp gittim.Sakın siz aynı hatayı yapmayın.Oyununu oynayın çok çok daha güzel.Bu filme vereceğiniz filmi daha yararlı işleri harcayın.
  Puan: 1
 • Dikkaat Freddie P. Jr. hayranları-Hebe Hebe Hebe

  Filme gitmeyin korkunç. Adamı sevmekten felan vazgeçebilirsinis eer ben 4 arkadaşımla gidip sinema salonunda sirk olayına girmeseydim (bi ara Kıristofır...Şak Şak Şak şeklindeydik harbi yaani yalana borcumuz mu var zaati tüm sinemada 20 kişi mi ne vardı biz bize izledik filmi) hayatta çekemez ve güzelim adamdan nefret etme olayına girerdim. Yazık olurdu. Eer yanınıza eelencelik bişii (ne biliim arkadaş, efenime sööliim alaska firigo, paketini hışırdatabilceeniz mısır pörtleği felan) almadan sakın ha gitmeyin. Ölürsünüs aalayanınız olmas. Protesto şeediyor ve 1 puanı o Kıris Rabırts denen hıyarın bi tarafına parkediyorum. Oh olsun.
  Puan: 1
 • Niye??

  Valla sinemada bu filmi oynatıcaklarına; herkesin eline bir joystick, wing commander propecy oyununu o dev perdede oynatsalar, cok daha fazla keyifli olurdu! "Niye kasmışlar ki bu kadar?!"
  Puan: 2
 • ayip etmissin criss

  Eskiden hep merak ederdim "Neden StarWars'in bu kadar oyunu var da, Wing Commander'in filmi yok?" diye.Bu filme gittim, ve ogrendim cunku Criss Roberts film isinden anlamiyor. Wing Commander 1 ve 3 (Hearth of the Tiger) ile getirdigi yeniliklerle oyunu sektorunu dumura ugratan bu sahis bu berbat filmle de sinema sektorunu dumura ugratmistir. Bu filmi seyretmeyi dusunenlere onerim bi yerden "Wing Commander IV: The Price of Freedom"i bulsunlar ve oynasinlar. Konu olarak kesinlikle konusu daha iyi. Ayrica bu filmdeki yeni yetmelerin yerine Mark Hamill (StarWars), Malcolm McDowell(Clockwork Orange), Tom Wilson(Back to the Future) ve John Rhys-Davies (Indiana Jones) gibi aktorler mevcut. Eger oyununu cok severseniz ucuncusununden baslayarak digerlerini de oynayin, yetmezse filmini de seyredersiniz.
  Puan: 6