Çılgın Liseliler

Rushmore

1998

Ortalama Puanı: 4.0

Öykü

Max Fischer, ana karakterimiz. Rushmore Akademisi'nde öğrenci. Ama ne öğrenci, yok şu klübün başkanı, bu klübün kurucusu, okul gazetesinin editörü, falan filan. Çok aktif, dinamik ve heyecanlı bir arkadaş. Fakat bütün bu saydıklarımız arasına inek öğrenci sıfatını yerleştiremiyoruz çünkü adam ders geçme konusunda elinden geldiğince başarısız. Olaylar Max'in birinci sınıf öğretmeni, güzel dul Bayan Cross'a aşık olmasıyla başlıyor. Bayan Cross'u etkilemek için, okulda Bayan Cross onuruna bir akvaryum inşa etmeye karar veriyor. Bunun üzerine okulun finansman destekçilerinden, demir kralı Bay Blume'a baş vuruyor. Bay Blume ve Max nefis bir arkadaşlığın içine balıklama atlıyorlar, içtikleri su ayrı gitmemeye başlıyor. Kader, saadet zincirini tam bu vaziyette koparıyor ve iki mesut ve bahtiyar arkadaşı birbirine düşman ediyor. Önce Max, okulun Beysbol Elması'nın bulunduğu yere bir akvaryum inşa etmek istemesi yüzünden Rushmore'dan atılıyor. Daha sonra bir de bakıyor ki Bay Blume da Bayan Cross'a aşık. Böyle olunca iki arkadaş öğretmeni elde etmek uğruna birbirlerine savaş açıyorlar.

İzleyenler ne demiş?

 • berbat bir film

  gitmeyin ben izledim iğrenç tavsiye etmem
  Puan: 1
 • Herkes Hata Yapar

  Gitmeyin, giderseniz bile arada kaçın, seyretmeyin. Yolda görsem ne yönetmen derim ne oyuncu, kafadan aralarına dalarım.
  Puan: 2
 • tek kelimeyle mükemmel!

  muhakkak görülmesi gereken bi film bence herkes gitsin görsün derim
  Puan: 10
 • amman diyim

  amman diyim.. ilk yarıyı izledikten sonra çıkalım dedik arkadaşla ama dışarda yağmur vardı ve "adam sanırım 2. yarıda sapıtıp herkezi vuracak" diye düşünüp kalmaya karar verdik.. vermez olaydık abicim. yağmur çamur süper gözükmeye başladı 2. yarı ilerledikçe.. ne dinamitleri patlattı ne de hocaya bişi yapabildi.. bu uyarıyı filme gitmeden önce okuyabilirseniz şanslısınız ama birçok insan bu kadar şanslı değil..
  Puan: 1
 • Cok iyi

  Eger etrafta guzel kizlarin ve yakisikli erkeklerin dolastigi bos bir lise filmi bekliyorsaniz arkadaslarin belirttigi gibi gitmeyin. Ama farkli bir komedi, iyi oyuncular (Murray,Schwartzman) seyretmek istiyorsanız tavsiye edilir. Uzun süredir görmediğim güzellikte bir film, farkli ve basarili bir deneme.
  Puan: 8
 • dümbelekler için ayrı sinema salonu ve internet siteleri açılsın....

  beverly hills 80810, zor ölüm gibi sinema , tv şaheserlerini izleyip kendilerine sarsılmaz beğeni kalıpları oluşturmuş attarağı nebulaları lütfen iki kere düşünüp, iyi oyun nedir, keçi boynuzundan tat alabilir miyim diye bir kere daha düşünsünler. neyse.... meşaj verme kaygısı olmayan, iyi oynanmış, hafif akşam esintisi gibi rahatlatıcı bir film, teprik ederim. Myrna Minkoff adına...
  Puan: 6
 • ııııyyyyykkkkkk

  capche cim sen sanırım yanlış filme girmişin güselim .. sen bi daa bi kontrol ediver. arkadaşlar hala gitmediyseniz kendinisi şanslı sayabilirsinis.aman diyim
  Puan: 1
 • Kesinlikle görülmeli...

  Film baştan sona çok eğlenceli. Filmin kadrosu zaten büyük ölçüde kaliteli oyunculardan oluşuyor. Gitmek kesinlikle hata değil. Ben çok hoşlandım, tavsiye ediyorum.
  Puan: 8
 • pöh ben bile daha iyi filim yaparým

  ne diyim kardesim.böle filim olmaz olsun.sakin ha gitmeyin benden size tavsiye
  Puan: 5
 • foseptik çukuru

  bu filme gideceğime foseptik çukuruna düşer orda 1,5 saat geçiririm daha iyi...Çok kalitesiz bi film..Zevk alamıyorsunuz maalesef!ahahahah
  Puan: 1
 • toplam olarak 3 kere güldük de...

  yine de bu Woody Allen kılıklık salağın abukluklarını seyretmeye değer miydi yaw????
  Puan: 3
 • ayıp ya, yazıosunuz bari anlayarak yazın

  vizyona nihayet klas bi film girdi ama anlayacak klas bi seyirci giremedi.
  Puan: 8
 • zaaaaaaaaaarrrrrrrt!!!!!!

  bu filmi yapmak yerine evde oturup tavla oynasaymışlar . biz bütün arkadaşlar öğüre öğüre çıktık .
  Puan: 3
 • eeeeeeeeeeeeeeeeeh işte....

  olmuş ile olmamış arası diyorum....
  Puan: 5