Taşralılar

The Out-of-Towners

1999

Ortalama Puanı: 5.1

Öykü

Henry kendi halinde, mesleğinde başarılı, tüm hayatı rakamlardan ve kitaplardan oluşan bir reklamcıdır. Karısı Nancy ise son derece romantik, evliliklerine ihtiras ve şehvet getirecek her türlü yeniliğe açık bir kadındır. Bir gün Henry'nin bir iş görüşmesi için New York'a gitmesi gerekir. Bu yolculuğa Nancy de katılır çünkü evliliklerine yeni bir heyecan katmanın güzel bir yoludur New York. Gerçekten de ters gidebilecek her şeyin ters gittiği, heyecan dolu bir 24 saat geçirirler. Günün sonunda karı koca işlerin ters gitmesinin aslında ne kadar düz olduğunu anlar, evliliklerini tekrar keşfederler.

Notlar:

 • 1970 yapımı, senaryosu Neil Simon'a ait komedinin günümüze uyarlanması.

İzleyenler ne demiş?

 • Hem güldük, hem düşündük

  New-York koşuşturması fonunda orta yaşlı evliliklerin(bana göre epey ortak noktamız var)güzelliğini, sıradanlığını, renkliliğini, iniş çıkışlarını zeki esprilerle süsleyen,diet cola tadında içimi kolay, ama ağızda öyle fazlaca bir tad bırakmayan vasat üstü bir film. John Cleese 2000'e bir kala hala çok düzeyli, yüksek kaliteli. Ama steve gerçekten harika.
  Puan: 6
 • cık gene olmamış

  biliyom gene diceniz bu adam bi bok beğenmiyo diye ama öle be abem olmamış işte steve martin kafa adamdır iyidir hoştur da artık çok yapıldı bunlardan ya konu değişin artık.Alo holywood sana diyom şimdi bu filme 9 10 veren çıkar mutlaka ben onlara diyom böle yapmayın seviyesizlik etmeyin kendinize yazık akıllı uslu oturun evinizde hadi bakem ben gene değerli fikirlerimden faydalanmanızı sağlarım!
  Puan: 2
 • Geviş gibi

  Bazı hayvanlar acıkınca geviş getirir.Geviş getirmekten de çok acaaip hoşlanır.Ama çiğneyip durduğu şeyin çoktan yenmiş olduğunu anlamaz. İşte ona benziyo
  Puan: 4
 • Eh işte

  Klasik bir Amerikan aile komedisi.Bu arada taptığım oyuncular Steve Martin ve John Cleese'in de bu filmde rol alması olayı daha da güzel hale getiriyor.Mesaj mı? İşte ;kötü giden daha doğrusu monotonlaşan bi evlilik ve onu düzeltmek için neler yapmalı? (Film Niyork'a gitmeli diyor) Bu arada kafam bi şeye takıldı:Filmin bi yerinde "Bu sadece Niyork'da olur" diyolar.Yannış.İstanbul'da da olur,hatta İstanbul'da olanların Niyork'ta olması imkansız.Ha Goldie Hawn mu? Ona bişey demiyorum,diyemiyorum,eriyorum.....
  Puan: 5
 • yaz filmi

  güzel,temiz ve serin bir sinemada keyifle izlenebilir.Tabiiki çok sıradan bir konusu var ama yaz günleri filmleri içinde en seyredilebilir olanı,herhalde Van Damme filminden iyidir.John Cleese li sahneler için bile gidin diyorum da gözünüz komedyen görsün.
  Puan: 6
 • Üçlü bomba

  Eğer boş zamanınızı doldurmak isterseniz gidip üç tane bomba misali komedyeni izleyin . Gidin de bir erkeğin (John Cleese) bacağını ne kadar havaya kaldırdığını görüp hayretler içerisinde seyredin .
  Puan: 6
 • Steve! seteve! Steve! Goldie!

  Aktrisler güzel ama film onlar sayesinde kurtuluyor her ikside süper oynuyordu hele S. Martin in New York da park da " Hair" filiminin müziğini söylediği zaman Filime odaklandım. Reklamcılar böyledir arkadiş çok çalışırlar tüm hayatları rakamlar üzerinedir. ben bu filme 6 veririm görürsen fayda değil gmörmesen zarar değil. izlenebilir.
  Puan: 6
 • komik gibin

  abi bugün napim diyosanız gidin bu filme komiktir kendisi yane öle işe
  Puan: 5
 • bence

  komik momik ama ı ıh
  Puan: 5
 • steve klasiği

  steve sevenler bu filmi sever, en azından kahpe bizanstan iyidir.
  Puan: 5