O Çok Sevimli

She's So Lovely

1997

Ortalama Puanı: 9.0

Öykü

Genç evli çift, Maureen ve Eddie birbirlerini deli gibi severler. İçtikleri su ayrı gitmez. Böylesine aşk görülmemiş şeydir. Maureen hamiledir üstelik, ilk aşk tohumu yoldadır. Bir gün Eddie yokken, kapı komşusu Maureen'e tecavüz etmeye yeltenir ve onu döver. İşten yorgun eve dönen Eddie, huzur dolu bir akşam düşlerken karısını feci halde bulunca pek sinirlenir ve derhal olaya müdahale eder. Karmaşa yaşanır, Eddie yanlışlıkla bir polis memurunu vurur. Doğru akıl hastanesine gönderilir. On yıl sonra çıktığında, bir de bakar ki Maureen, Joey diye bir adamla evlenmiş. Biri kendisinden olmak üzere üç çocuk yetiştirmiş, herşeyi ile mutlu bir kadın olmuş çıkmış. Maureen geçmiş ile gelecek arasında kalır, kendisini deli gibi seven iki erkek arasında ne yapacağını bilemez.

Notlar:

  • 1997 Cannes Film Festivelin'de Sean Penn en iyi erkek oyuncu ödülünü almış. Yine Cannes' ta Technical Grand Prize'ı 5. Güç filmi ile paylaşmış.

İzleyenler ne demiş?

  • ZUXXI AYIP ETMISSIN AYIIIIIIIP

    beni hayal kırıklıgına ugrattın zux bunu bana nasıl yapabildiniz sitene tesrif ediyoruz bir aratırma yapalım dıyoruz " butun zamanların ADAM ı sean penn " i bakalım zuxxi nasıl ele almıs dıyoruz ama o da ne sadece ve sadece 1 tane olumlu cevap var o da she 's so lovely ( nerede the thin red line peki ya dead man walking yaa amaan iste ustad ın butun filmleri ) ve isin kotusude bir allahın kulu yorum yapmamıs yaa alaaaam yaa ölecem şimdi arkadaslar huooooooooooooop ? ve dahi zuxxi wake uuuuuuuuup !!! gelelim filme " e guzel tabiki bir filmin icinde mr. cool olcekde o film kotu olcek ... bu arada Cassavetes ustayı rahmetle anıyoruz sen rahay uyu hocam sean penn daha yasıyor yani bu hollywood adam olmıycak ama en azındna cocuk aklına geleni soyluyor icinde kalmıyo en azından
    Puan: 10