Şekilli Çukulatalar

  • Parmak ve şemşiye çukulata... Sanırım ikisi kardeşti. Küçükken onlardan yemek için acaip can atardık. Her ikisinin de yeşil, kırmızı, mavi ve sarı yaldızlı jelatin kağıtları vardı. Şemşiye şeklinde olanını yedin mi elinde altı uzamış soru işareti ya da bastonu andıran bi plastik kalırdı. Parmak çukalata adında olanını yiyince sadece biterdi. Elinde bişiy kalmazdı. Çocukluğumuzun tatlı ve faideli şekerlemeleriydi. Şimdi niye yoklar? Ayrıca kırk yıllık "TAÇ Kraker"in adını niye "AS Kraker" olarak değiştirdiler?
    woodi
  • Bööyle sigara biçiminde çikolatalar vardı. Bakkaldan alırdım, sonra da evin içinde gerine gerine "hahayt bakın ben büyüdüm sigara bile içiyorum" diye dolaşırdım. Çocukların üstündeki etkisini, zararını farketmiş olacaklar ki piyasadan kalkmış, yıllardır rastlamıyorum onlara. Ayrıca bi de para şeklinde çikolatalar vardı. Aman ne güzellerdi; deli gibi para bayılırdım onlara sonra da yemeye kıyamazdım. aaayh ayh.
    StaN
  • bir de altın para şeklinde çukulatalar vardı, küçükken filmlerde parayı ağzıyla kontrol eden adamlar çukulata mı değil mi diye kontrol ediyolar sanardım.
    sallabaşınıalmaaşını