zuxxi.com
Yönetim
Oyuncular
Senaryo
Müzik
Görüntü

Blow

Beyaz Şeytan

Kokain

Film arasında arkadaşlarla "girilmeli şu uyuşturucu işine" geyiği yaptık. Bu sırada elimizde döke saça yemekte olduğumuz bir kutu mısır ve de meyveli soda var idi.
Hani ben bi film yapacak olsam bi gün, bu mevzuları elinde pop korn yiyerekten tartışan üç tane adam koyarım bi sahnesine. Hatta beni de Tarantino oynar, pek güzel olur, hem de "Tarantino taklidi olmuş" ithamlarından da sıyırırız filmi bu sayede...
Film bitti, geyikler "uyuşturucu işine girilmeli, yalnız dikkatli olunmalı" boyutuna taşındı.
Doğrudur yani film hakkında ortaya atılan "uyuşturucu ticaretine özendirdiği" şeklindeki iddialar.
Bunun dışında minimum düzeyde beklenti ile gitmiştik filme, beklediğimizden fazlasını bulduğumuz için de sevdik.
Başka yerlerde görsek "hadi ordan" diyeceğimiz sahneler yok değil idi, filmin son sahnesi gibi örneğin, lakin burda demedik, hikayenin altyapısı güzel hazırlanmıştı çünkü.
Bi de JoniDep'in göbeğine güldük bol miktarda...
Potente kardeş de koşa koşa iyi gelmiş buralara, takdir ettim, yalnız bu filmde pek değenmedim kendisini.
Senaryonun Tuna denilen karakteri pat diye ortadan kaybedivermesini de tuhaf buldum şahsen.
Tavsiye olunur, gidin görün.

7 Puan

katastrof

el weed

nasıl çukolata filmi bitince herkes hapur hupur çukolata yediyse, bu film bitince de sigaradan geberdik...

8 Puan

black_death94

depp'e aferim dedim içimden...

ki normalde pek bir sevmediğim bir oyuncudur. Ancak bu filmde güzel bir oyun çıkarmış. Filmde amerikanın son 30 yılına da şöyle bir gözatma imkanımız oluyor. Filmin müzikleri son derece güzel, zaman dönemine göre müzik uyumu da dikkat çekici. Bir de filmin sonundaki mesaj kısımlarını çok uzun tutmasalardı daha iyi olabilirdi. Bununla beraber film güzeldir, gittiğinize değecektir...

8 Puan

mertaş

Blow...

İnanılmaz bir film bence, direk gidilesi görülesi bir yapıt. Bana filme gitmeden önce iyi demişlerdi de ben bu kadarını beklemiyodum açıkçası. Son zamanlarda görülmeye deyecek ender filmlerden biri belkide Blow. Helal olsun yapmışlar, oynamışlar çokta güzel olmuş walla. Filmden çıkarılacak bikaç şey warsa bunlar:
1)Kadınlara güven olmaz!(Hatta filmde abartı, annesi bilem arkadan vuran cinsten)
2)Bir insanın hayatında şans bu kadar önemli bir etken olabilirmi?
Hakkaten ama bir insan bu kadar şanssız olmaz yazık adama. Bütün bunlar bir kenara tekrar filme gelmek gerekirse, beklenenin üstünde sürükleyici, duygusal, hatta bariz hüzünlü ve etkileyici bir film bence.(Depp'te çok ayrı bi keyif, lezzet walla) Herkeze tavsiye olunur hatta bir ikinci, belki üçüncü kez bile izlemek abartı kaçmaz diyorum...

9 Puan

Senzafine

şööle bööle

Biraz kafayı çalıştırsaydım blow'a harcayacağım 2 saati başka bi uğraşa verirdim. Konuyu okumuşum, neymiş konu?Uyuşturucu taciri kişiliğin özet biyografisi. Akıl var, mantık war bööle senaryoyla bi film kotarılması mümkün mü? Cvp negatif, mümkün değil. Tv filmi kalitesinde bi üretim bence..

5 Puan

scaramouche

George Jung...Büyük Usta...Artık Bir Efsane....

Filmde George "babam benim efsanem" diyor. Benim efsanemde artık GEORGE JUNG...
Ben gerçekten etkilendim... Filmin sonundaki oğulun babaya mesajında tüylrim diken diken oldu ve gözyaşlarıma hakim olamadım... (Baba oğul muhabbeti çok muhteşem)
.
.
.Film çok muhteşem arkadaşlar gidin...
.Koleksiyonluk...
.Johnny Deep'te hakikaten güzel oynamış. Bendeki aktörler sıralamasında 10 basamak birden yükseldiğini belirtirim..
.Not : Birde benim gerçek yaşam hikayelerinden uyarlanan filmlere tutkunluğum var o yüzden gitmiştim ve hatran oldum.

9 Puan

Kazem

i can't feel my face !...

film gerçek yaşam öyküsünün işlenmesi ve etkileyici sahnelerinin tesiriyle iyi bir seyirlik moduna girmiş, coni dep çok çok iyi oynamış ama gençliğinin verdiği bir şey sanırım jungun yaşlılığını o kadar iyi becerememiş (tip olarak) ama film harika tavsiyelerimi etmeden edemeyeceğim...

9 Puan

SperMan®

Film ve Penelope gayet güzeldi!

Filmin konusu zaten tartışılmaz. Ayrıca Penelope Cruz hakkındaki önyargılarımdan da kurtuldum bu film ile birlikte. Hakikaten iyi bi performans çiziyo. Bu arada Pablonun film de ilk göründüğü sahnede fon müziği olarak "Bitliiiste beş miiiinaree..." yi koysan yeridir yani bi insan anca bu kadar benzer be kardeşim.

7 Puan

1stDonJuan