zuxxi.com

Elisa

Elisa

elisa! elisa! elisa sauve-moi! ya da since i was born i started to decay and nothin' ever ever goes my way

şimdik bi tane mari'cik var bu filmde ki kendisini vanessa paradis canlandırıyor. kızcaaz çok çekmiş anasından-babasından ananesinden-dedesidnen küçücük yaşta yetimhaneye düşmüş. kızın içinde acaip bir bastırılmış nefret var mutlu insan gördüğü zaman kafayı yiyor ve tüm mutluluklarını yok etmek için elinden ne geliyorsa arkasına koymuyor (bu deyim yanlış oldu ama ben bu ne lahana buy ne pırasa turşusu.. amaaan o deyimi de diyemem deyim diyememe hastalığım var).
kızcaaz yetimhane'de her turlu pisligi yapiyor muduraanımı tehdit ediyor falan bu arada yetimhaneyi gorseniz oyle temiz oyle guzel bir yerki. demekki bu kız bizim ulkedeki yetimhanelerde olsa kafayı yiyecek, aklıma bu takıldı işte şımarık fransız noolacak.

film sıkınılmadan izleniyor.
iki tane deişik bolumden oluşuyor gibi ilk bolumde kızın karakterini goruyoruz ikinci bolumde babasının (depardieu)nasıl bir adam oldugunu goruyorz ve ikinci bolumde baba-kız ilişkisi bir sonuca varıyor tabiy. kızımızda revenge doesn't work diyor.

yaptıgım en manasız yorumlardan birisi oldu ama son olarak da vanessa paradis'nin hep sorunlu kişilikleri canlandırdıgına dikkat cekmek istiyorum daha sonra da kendisinin jhonny depp gibi dunya guzeli bir adamın karısı oldugunu belirtiyorum. notumu da veriyorum. başlık da atıyorum. her şey normal gözüküyor. afferin bana zuxxi/sinema 'daki bir filmi daha yorumsuz bırakmadım gaza geldim ve yazdım. kusursuz olduguna inanmiyorum ama gönder tuşuna basıcam. yalancı deilim sadece yazı çıksın istiyorum. kusursuz deil kesin kusurlu,',err...

7 Puan

dirty