zuxxi.com
Yönetim
Oyuncular
Senaryo
Müzik
Görüntü

Angela's Ashes

Angela'nın Külleri

gitmez tabii

filmden anlıyan kuşak şu an festivali izliyo o nedenle bu filme kimse gitmemiştir ama haftanın en iyi filmi festival dışındaki gençlikte saçmalıklarla uğraşıyo tabii

5 Puan

engin1980

Derin bi nefes aliyim

Film guzel. Uyurum diye girdim, cin kesilmis, icim paralanmis olarak ciktim. Seyredelim, gorelim derim. İyi cevrilmis. Boylesi bir film icin tempo bayagi iyi. Ya da felaketler o kadar arka karkaya gelmis ki, o yüzden bana öyle geldi. Denyo diyilseniz gidin derim.

7 Puan

Sirri

frank amcanin hikaayesi

sizi bilemem ama ben begendim.. once bi önyargim vardi ortasinda bayilir kalirim falan diye ama israr yuzunden gitmek zorunda kaldim.wallabillaa hic pisman falan olmadim. bikere hikayenin gercek olmasi bile izlemek icin yeterli bi sebep.yaa boole iste.. gidin yani.

8 Puan

berfu

Angela's Ashes

ben gitmedim fakat şu ünlü "pultser" ödüllü kitabını okudum, kitabı manyak güzel di, filmine de bu açıdan bakarsanız beğenebilirsiniz sanırım..

9 Puan

rudd

Angela'nın Külleri

Eveeeeet.... Güzel bir konu, iyi bir oyunculuk, sağlam bir kadroyla oluşturulmuş kaliteli bir film. Amma velakin yine de bazı yerlerin çok uzatılmış olduğunu düşünüyorum. Ama görmekte fayda var desem yeridir sanırım....

6 Puan

tavananna

Kasım ayında doğdum, kasım kasım oldum...

Başlıkta belirtildiği gibi... Film fena diil ama harbiden gereksiz bir uzunlukta. Yapımcı denyolar depoda atıl bir şekilde duran 78 model film makaralarını kullanmışlar. İyi halt etmişler...
Gidin görün... Ama gece matinesine gidenler, kız arkadaşının ebeveynlerinden mutlak surette yatıya kalma izni alsınlar...

4 Puan

Tankee

fakirligin vatani yok!

filmin anlaticisi "sefil bir ailenin cocugu olmak kotu bi seydir ama sefil bir irlandali ailenin cocugu olmak ondan beterdir" diyerek filme basliyo.film boyunca da size bunu hissettirecek sahne ve olaylar birbirini izliyor.ulen adamlar cok acilar cekmis diyosun filmden cikinca ama bunlarin aynilarini yasayan binlerce insan var maresef turkiyede.sonucta secim size kalmis:ya irlandali bir ailenin 60 yil once yasadigi sefalete aglarsiniz ya da bizim simdi yasadigimiza!!!

8 Puan

L-I-F-E

Çok beğenilesi bir yapıt

Gerek sanatsal bakımdan gerekse de seneryo bakımından film bence gerçekten izlenesiydi. Özellikle İrlanda yoksulluğunu iyi yansıtmışlar. Mekan, yer, öykü, oyuncular hepsi çok iyiydi. Film biraz uzun ama gerçekten izlediğime değdi. Ben ikincisini yani adamın Amerika'ya gittiğinden sonraki hali olan kısmını beklemeye başladım şimdiden. Ama ilki kadar etkileyici olmayacağı su götürmez. İrlandalılara olan sempatimden mi, filmi çok beğenmiş olmamdan mı bilmiyorum. Ama bildiğim kesin bi şey var oda bu filmin 10'u hakettiğidir.

10 Puan

Kayıtsız

o neydi öyle yaaa

Gecenin bi vakti arkadaşların sinema aşkı depreştiği için gittik ama pişman olduk. Ben zaten ev ve iş sorunu üzerine yeterince problem yaşarken kendimi bırakıp onların haline üzüldüm. İnsan seyrederken acaba gerçekten bu kadar bahtsız ve fakir insanlar olabilir mi diye düşünüyor. Fakat sonra kendi halime şükrettim. Ve sürekli yağmur yağan ve sisli olan o Irlanda havasına lanet ettim. Hava bile fakir olanlara karşı demek ki. Birde şunu öğrendim. Asla içki içmeyin. Ama hayatın paparazzi programlarındaki gibi masa devirip ceket yakmaktan ibaret olmadığını anlamak ve içecek süte hasret çocuklar olduğunu hatırlamak için gidin. Gidin ki insanlığınızdan utanın. Ben utandım şahsen. AMA MUTLAKA GİDİN. yazı bitti hadi şimdi buradan da gidin. daalın.

8 Puan

muzur

gitmezseniz çok şey kaçırırsınız

film çok hoş ama kitabı daha ayrı bi tat veriyo tabi yine sizin seçiminiz

10 Puan

belda_nirvana