zuxxi.com
Yönetim
Oyuncular
Senaryo
Müzik
Görüntü

Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain

Amélie

Aman da aman, pek keyifli bir romantik komedimiz var bu defa. Şeker mi şeker bir hatun olan Amelie'nin şeker mi şeker yaşamına dalıcaz biraz.

Öncelikle değişik ve kayıtsız bir aile içindeki büyüme sürecine. Annesinin ölümüne, babasının yabancılaşmasına, vesaire. Tamam buralar pek sevimli olmayabilir ama olacak. Bu yaşadıkları Amelie'ye küçük şeylerle mutlu olmasını öğretecek.

Amelie, serpildiğinde dünyasını Paris'te kurar. Kendine bir ev tutar ve bir kafede garson olarak çalışmaya başlar. Evet, hayat hafif sıkıcı görünmektedir ama dairesinde bulduğu kutu herşeyi değiştirir;

Kutuda birisinin çocukluk hatıraları vardır. Amelie azim yapar, hatıraların sahibini bulur ve gizlice kutuyu sahibine iade eder. Hatıralarına kavuşmak adamın yaşamında büyük ve olumlu değişiklikler meydana getirmiştir. Bunu gören Amelie'nin yaşamı için de aynı şey geçerlidir çünkü hayattan keyif almanın başkalarına el uzatmaktan geçtiğini keşfetmiştir.

Kendi çapında, çevresindekilere küçük iyilikler yapmaya başlayan Amelie'nin keşfetmesi gereken başka bir şey de aşktır. O da fazla bekletmez ve yaşamına Nino girer.

İzleyenler ne demiş?