zuxxi.com

The Score

Komplo

Pek klasik bir giriş olacak ama elden bi şey gelmez, senaryo böyle; Nick profesyonel bir suçludur. Hani şu işinin ehli olanlardan. Bu tür filmlerin hepsinde olduğu gibi bu işinin ehli şahıs artık emekli olmaya karar vermiş, nişanlısı Diane ile sükun içinde yaşamayı kendine hedef bellemiştir. Tabii sizin de tahmin edebileceğiniz gibi süper karakterimizin gaza getirilmesi ve son bir iş yapması kaçınılmazdır ki film olsun.

Partneri, arkadaşı, Nick'in çaldıklarını paraya dönüştüren ağır abi Max'in, Nick için farklı bir planı vardır. Çok para getirecek bu planın yaratıcısı agresif fakat yetenekli, acık da körpe Jack'tir. Fakat Jack'in planı gerçekleştirebilmesi için Nick'in üstün güvenlik kırma hünerlerine ihtiyacı vardır.

Böylece Max devreye girerek Nick'in yıllardır vazgeçmediği iki prensibini yerle yeksan etmesi için iknaya girişir. Nick her zaman yalnız çalışır ve asla ikamet ettiği şehirde iş yapmaz. Nick'e sıkı bir bağlama çeken Max, operasyonu başlatır.

Bilirsiniz işler hele ki "son" işler hiç bir zaman tıkırında gitmez. Hele de ortada ciddi anlamda büyük para dönüyorsa kimin kimi katikulliye getireceği hiç mi hiç belli olmaz.

İzleyenler ne demiş?