zuxxi.com
Yönetim
Oyuncular
Senaryo
Müzik
Görüntü

Cop Land

Güçlüler Bölgesi

Freddy Heflin, polislerin yaşadığı New York'un hemen dışındaki küçük kasabanın şerifi. Her zaman polislere hayranlık duyan fakat onlardan biri olamayan Freddy, bir kulağının sağır olması nedeniyle polis memurluğuna yetersiz görülmüş ve ancak şerif olabilmiştir. Polislerle kaynayan bu huzur ve güven dolu ortamda herşey toz pembedir.

Bir gece, Murray isimli genç bir polis eve dönerken iki gencin arabasını takibe alır. Kendisine silah doğrultuklarını düşünen Murray, iç güdüsel olarak, iki genci öldürür. Üç gün öncesine kadar bir kahraman ilan edilen Murray artık zan altında kalmıştır, çünkü öldürdüğü ikilinin yanında silah bulunmamıştır. Bu kasabayı yöneten polislerden biri olan, nüfuzlu amcası Ron, olayı örtbas etmek için çalışmalara başlar.

Bu olaydan sonra iç ilişkiler departmanından Moe, kasabaya araştırmaya gelir ve Freddy'den yardım ister. Olayların içine girdikçe iki taraf arasında kalan Freddy, aslında hayran olduğu polislerin hiç düşündüğü gibi olmadığını, her türlü pisliğin içinde olduklarını öğrenir.

İzleyenler ne demiş?