zuxxi.com
Yönetim
Oyuncular
Senaryo
Müzik
Görüntü

Box of Moonlight

Ayışığı Kutusu

Al, orta yaş krizinin eşiğinde, disiplinli, sorumluluk sahibi bir elektrik mühendisi. Patronu tarafından çok sevilen fakat aile çevresi ve iş arkadaşları tarafından pek hoşlanılmayan bir adamdır. Özel bir çabayla iş arakadaşları ile iletişim kurmaktan kaçındığı için soyutlanmıştır. Bütün bunların dışında bir özelliği daha vardır ki; bu da olabilecek olumsuz şeyleri hissedebilmesidir.

İçinde yine böyle bir hisle savaşırken, birden üzerinde çalıştıkları proje iptal edilir ve bütün çalışanlar 4 Temmuz tatili için evlerinin yolunu tutar. Al ise karısını arayıp işinin uzadığını, tatilde evde olamayacağını bildirerek felekten bir hafta çalmak ister. Önünde planlanmamış, tamamiyle kendine ait bir hafta vardır. Amaçsızca yola çıkar.

Çocukluğunun güzel anıları arasından Splatchee Gölü'nü bulup çıkarır ve göle gitmeye karar verir. Oraya vardığında korkunç bir hayal kırıklığına uğrar çünkü gölün eski halinin üzerinden yeller esmektedir. Göl mahvolmuş, kirletilmiştir. Bu düş kırıklığının üzerine tam eve geri dönmeye karar vermişken,özgür ruhlu genç bir çocukla tanışır ve onun peşine takılır. Artık herşey - istediği gibi - kontrolünden çıkmıştır.

İzleyenler ne demiş?