zuxxi.com
Yönetim
Oyuncular
Senaryo
Müzik
Görüntü

Wing Commander

Cesaret Kanatları

Yıl 2654. Öyküden anladığımız kadarıyla bir koridor, bir konfederasyon, bir de yaratıklardan oluşan kana susamış ırk mevcut. Daha aydınlatıcı olması açısından, federasyonlu kelimeden de kuvvet alarak, olayları futbol dilini kullanarak anlatmakta fevkalade yarar görüyoruz.

Bir futbol federasyonu, bir de yukarıda bahsi geçen vahşi yaratıklardan oluşmuş takım var. Telsim Birinci Ligi'nde cereyan eden bu kıyasıya mücadelede önce Federasyon'un seri ataklarını görüyoruz. Tam gole doğru ilerlerken, yaratıklar nefis bir kademe anlayışıyla yarı sahalarına çekiliyorlar, tehlikeyi savuşturuyorlar.

Federasyonda meydana gelen moral çöküntüsü, takıma form düşüklüğü olarak yansıdığında yaratıklar kontra atağa geçiyor. Eğer bu atak gol ile sonuçlanırsa, dünyamız elden gitti demektir.

Dünyalılar hemen yedekte beklettikleri gizli güçleri sahaya sürüyor. Öyle böyle bir ekip değil ama, bütün "en"ler burada.

Başı, yakışıklı olduğu düşünülen, fakat Emrah'tan daha yakışıklı olmayan, en cesur pilot çekiyor. En deli, en kurallara uymayan, her filmde lüzumsuz eleman olarak karşımıza çıkan cesur yürek arkadan takip ediyor. Takım kaptanı ise en güzel ve en akıllı bir bayan.

İşte kurtarıcılarımız koridarda duvar paslarıyla, olmadı dar alanda kısa paslaşmalarla yaratıkların yarı sahasına akın ediyor.
Hadi bakalım hep birlikte... Vur vur inlesin, yaratıklar dinlesin.

İzleyenler ne demiş?