Mendil Kapmaca
Hız ve zeka ister. İki grup uzunca bir mesafede birbirlerine karşı dururlar. Ortada mendil tutmak için yaratılmış bir adam vardır ve mendili tepesinden kavrayarak, sanki pis bir şeyi ucundan tutuyormuş gibi havaya kaldırır. İki taraftan da birer yarışmacı gruplarından kopar ve ortaya doğru koşar. Mendilci sınırdır. Burada iki rakip dikkatlice birbirlerini süzmek zorundadır. Çünkü bu sinir savaşının nihayetinde biri hızla mendili kaparak kendi grubuna doğru koşacaktır. Bu durumda mendil kapılmadan sınırı aşmak yasaktır. Mendili kapıyormuş gibi yapıp almazsın. Rakip angut ise sınırı cart diye geçer ve sayı bizim olur. Yok biri mendili kapıp da grubuna doğru koşmmaya başlarsa diğeri onu kaleye ulaşmadan ebelemek zorundadır. Böyle de yorucu ve eğlenceli bir oyundur işte. Başarılı olanlar hayatta da tutunmuşlardır.
zuxxi

Bu oyunda önemli olan grup üyelerinizin insan sarrafı olmasıdır. "Menekşe mendilim düşe, bizden size kim düşe" diye karşı grup bağırdığı zaman, en yavaş koşan ya da en dikkatsiz karşı grup elemanını seçmeyi bilmek, oyunu kazanmayı garantilek demektir.
sirokko

Ende Tura Bir Ki Üç »
zuxxi.com | Geyiks Arşiv
In replica watches uk the metal strap, stainless steel is rolex replica uk the most common material, compared to other metal materials, it is cheap, durable, also known as uk replica watchesstainless steel. Disadvantages are easy to have scratches. Stainless steel was discovered in the mid-19th century by Krupp, of Essen, Germany, and was widely used by the swiss replica watches public in the 1950s.
General brands are replica watches stainless steel 316L stainless steel, its replica watches ukcorrosion resistance and wear resistance are better, the surface can be rolex replica electroplated or not plating, only polishing or sandblasting, sand processing, the swiss replica watches formation of different effects of a three-dimensional appearance effect.